DOI: https://doi.org/10.32626/2413-2578.2019.15.35-44

ОСОБЛИВОСТІ ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ З ПОРУШЕННЯМИ ІНТЕЛЕКТУ

О.М. Вержиховська

Анотація


У поданій статті глибоко проаналізовано теоретико-методологічні положення екологічної освіти та виховання учнів молодших класів з порушеннями інтелекту, зокрема розкрито зміст та сутність екологічної освіти та виховання учнів початкових класів з типовим розвитком; описані психологічні передумови готовності до пізнання довкілля учнів молодших класів з порушеннями інтелекту; вказано на особливості екологічної освіти та виховання учнів молодших класів з порушеннями інтелекту. Нами визначено та проаналізовано стан та особливості педагогічної практики щодо екологічної освіти та виховання учнів молодших класів з типовим розвитком та з порушеннями інтелекту. Обґрунтовано та описано методику вивчення та рівні сформованості екологічної вихованості учнів молодших класів з типовим розвитком та порушеннями інтелекту. У процесі якісного та кількісного аналізу рівня сформованості екологічної вихованості виявлено особливості її формування у молодших школярів з порушенням інтелекту, показано їх динаміку. Розкрито данні щодо експериментальної перевірки ефективності педагогічного забезпечення процесу екологічного виховання молодших школярів з порушеннями інтелекту.


Ключові слова


екологічна освіта, екологічне виховання, молодші школярі, учні з типовим розвитком, учні з порушеннями інтелекту

Повний текст:

PDF

Посилання


Вержиховська О.М.( 2013) Теорія і спеціальна методика виховання дітей особливостями інтелектуального розвитку: Навчально- методичний посібник Кам’янець-Подільський ТОВ “Друк-Сервіс” 372 с.

Вержиховська О.М. (2016) Теорія і методика виховання дітей в

спеціальній школі: навчально-методичний посібник / Кам’янець- Подільський національний університет імені Івана Огієнко 292 с.;

Липа В.А. (2002) Основы коррекционной педагогики: Учебное пособие Донецк: Лебидь 327 с.; 4. Гаврилов О. В. (2011) Методика навчання учнів 1-4-х класів спеціальної школи: навчальний посібник. Кам’янець- Подільський ТОВ “Друк-Сервіс”. 312 с.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.