Інформаційні комп’ютерні техніки як альтернативні методи формування письма у дітей з дисграфією
DOI:
https://doi.org/10.32626/2413-2578.2024-24.101-112Ключові слова:
ІКТ, порушення письма, дисграфія, альтернативні методиАнотація
У сучасному суспільстві технологічних розробок різні засоби техніки входять все більше і більше повсякденне життя та в навчанні. У цьому контексті інформаційні комп’ютерні техніки (надалі – ІКТ) можуть буди використані як альтернативні засоби формування писемного мовлення у дітей з порушеннями шкільних навичок. Порушення писемного мовлення є загальною освітньою проблемою яка призводить до труднощів у навчанні дітей шкільного віку. Дисграфія – нездатність правильно писати або виражатися через письмо, спричинена ушкодженням головного мозку [1].
Метою статті було проаналізувати дослідження пов’язані з використанням альтернативних засобів формування писемного мовлення та визначити особливості їх використання з дітьми з дисграфією.
Альтернативні методи формування письма, цифрові інструменти та ресурси створені, щоб полегшити труднощі, пов’язані з дисграфією, революціонізуючи процес навчання цих дітей. Аналіз наукових джерел дозволив визначити інструменти та технології, які стали допоміжними для дітей з дисграфією. До переліку були включені: програмне забезпечення для перетворення мови в текст, інструменти передбачення слів, графічні організатори та інструменти Mind Mapping, цифрові пристрої для нотаток, електронні аркуші та інтерактивні навчальні платформи, спеціальні інструменти для письма та адаптивні ручки, спеціальні можливості в пристроях.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Рішенням №132 від 18.01.2024р. Національної Ради України з питань
телебачення і радіомовлення присвоєно ідентифікатор медіа R30-02175.