Дослідження готовності педагогів інклюзивних закладів до Роботи з дітьми зі складними порушеннями розвитку
DOI:
https://doi.org/10.32626/2413-2578.2024-24.141-154Ключові слова:
педагоги, заклади загальної середньої освіти, інклюзивне навчання, діти зі складними порушеннями розвитку, діти з особливими освітніми потребамиАнотація
У статті висвітлено проблему готовності педагогів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням до роботи з дітьми зі складними порушеннями розвитку. Дослідження включало три етапи: підготовчий, діагностичний, аналітичний. Основним методом дослідження було анкетування. У констатувальному експерименті взяли участь 30 педагогів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням. Результати дослідження показали, що майже половина опитаних педагогів позитивно ставляться до впровадження інклюзивного навчання. Більшість респондентів вважають, що інклюзивному навчанню не підлягають діти зі складними порушеннями розвитку. Про складні порушення розвитку відносно правильні уявлення мають половина опитаних. Лише чверть респондентів відповіли, що у складанні індивідуальної програми розвитку беруть усі учасниками команди психолого- педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Педагоги мають часткові уявлення про адаптації та модифікації, не знають, як втілити їх у роботі. Фахівці вказали чинники, які перешкоджають якісному впровадженню інклюзивного навчання в закладі загальної середньої освіти. Більшість опитаних вважають доцільною підготовку педагогів до роботи в інклюзивних класах за допомогою різних форм науково-методичної роботи. Аналіз результатів анкетування свідчить про значний дефіцит компетентностей педагогічних працівників у сфері інклюзивної освіти дітей зі складними порушеннями розвитку. Перспективним напрямком дослідження є розробка заходів, реалізація яких сприятиме формуванню інклюзивної компетентності педагогів, та написання методичних рекомендацій вчителям щодо роботи з дітьми зі складними порушеннями розвитку.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Рішенням №132 від 18.01.2024р. Національної Ради України з питань
телебачення і радіомовлення присвоєно ідентифікатор медіа R30-02175.