Організація консультування батьків дітей із Порушенням психофізичного розвитку в закладі дошкільної освіти
DOI:
https://doi.org/10.32626/2413-2578.2024-23.204-213Ключові слова:
консультування, порушення психофізичного розвитку, заклад дошкільної освіти, батькиАнотація
У статті визначено, що співпраця з батьками дітей із порушенням психофізичного розвитку стала ключовим чинником успішності інклюзивного освітнього процесу в дошкільному закладі. Така позиція виводить на якісно новий рівень значення сімейного виховання і підвищує вимоги щодо участі батьків у освітньому процесі.
Автор зазначає, що підхід до роботи з батьками дітей має бути індивідуальним, визначатись потребами кожної сім'ї та залежати від конкретної ситуації. Найефективнішими формами роботи з урахуванням диференційованого підходу та педагогічної деонтології визначено індивідуальні консультації: консультації-діалоги; консультативно-навчальні теоретичні заняття; практичні заняття. Консультації-діалоги у статті розглядаються як спосіб двосторонньої взаємодії, головною метою якої є налагодження індивідуального контакту, створення комфортної атмосфери між батьками і фахівцем, забезпечення впевненості в конфіденційності.
Автором обґрунтовано, що належна теоретична і практична підготовленість батьків дітей із порушенням психофізичного розвитку створить можливість для рівноправної участі у складанні індивідуальних корекційно-розвивальних програм, визначенні їх пріоритетних напрямків, дасть змогу об’єктивно оцінювати їх результативність та забезпечувати ефективну реалізацію.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Рішенням №132 від 18.01.2024р. Національної Ради України з питань
телебачення і радіомовлення присвоєно ідентифікатор медіа R30-02175.