РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗАСОБАМИ ЗОБРАЖУВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Автор(и)

  • І.В. Кравченко

DOI:

https://doi.org/10.32626/2413-2578.2019-14.137-147

Анотація

У статті розглядається можливість використання зображувальної діяльності у процесі розвитку мовлення дітей дошкільного віку. Однією з умов нормального розвитку дитини та її успішного подальшого навчання в школі є правильне формування мовлення в дошкільному віці. Гарним помічником у цьому є зображувальна діяльність. У ході викладу матеріалів статті доведено, що через відсутність вербального спілкування діти з порушеннями мовлення відстають у розвитку від своїх однолітків, що чинить негативний вплив на розвиток особистості дитини. Автором зазначено, що дії дітей, супроводжувані мовленням, у процесі образотворчої діяльності стають більш досконалими, цілеспрямованими, регульованими, ритмічними. Коментуючи дії дитини на корекційному занятті, логопед розповідає про вже виконані, про виконувані та про майбутні дії. Поступово функції коментування дій передаються самій дитині. Прийом коментованого малювання дозволяє логопеду домагатися позитивних результатів у роботі з дітьми, які мають порушення мовлення. Проблема розвитку художньо-творчих здібностей дітей вирішується в процесі доповнення традиційних прийомів навчання малювання нетрадиційними техніками. Отже, зображувальна діяльність є ефективним засобом розвитку мовлення дитини дошкільного віку.

Біографія автора

І.В. Кравченко

викладач кафедри логопедії Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка

Посилання

Аксьонова, О. П., Аніщук, А. М., Артемова, Л. В. (2014) Програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» (нова редакція): у 2 ч. – Від народження до трьох років Київ. МЦФЕР-Україна.

Аксьонова, О. П., Аніщук, А. М., Артемова, Л. В. (2014) Програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» (нова редакція): у 2 ч. – Від трьох до шести (семи) років. Київ. МЦФЕР-Україна.

Бородич, A. M. (2004) Методика развития речи детей дошкольного возраста. Москва.

Борщ, Р. М., Самойлик, Д. В. (2013) Програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості». Тернопіль. Мандрівець.

Галанов, А. С., Корнилова, С. Н., Куликова, С. Л. (2000) Занятия с дошкольниками по изобразительному искусству. Москва. ТЦ «Сфера».

Глухова, А. Е. (2014) Арттерапия в системе коррекционной помощи детям с речевыминарушениями. Молодой ученый, 17, 467-473.

Горбунович, Л. Б. (1999) Рисуем, думаем, размышляем. Москва.

Жукова, Н. С., Мастюкова, Е. М., Филичева, Т. Б. (2003) Логопедия. Преодоление общ. недоразвития речи у дошкольников: книга для логопеда Екатеринбург. Литур.

Комарова, Т. С. (1990) Изобразительная деятельность в детском саду: Обучение и творчество. Москва. Педагогика.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-04-13

Номер

Розділ

Статті